Dexko Global
Idler Hub, 4 on 4", 1/2" Stud, 2,200 lb
SKU: TPP-765-0012
Brand: Trailer Parts Pro
- Inner/Outer Cup 031-031-01 (L44610)
- Compatible with Drive-In Grease Caps
- Compatible with many brands of 2,000 lb - 2,200 lb Axles
CA$ 12.84
Business Customers can login to:
- See account pricing and available inventory
- Manage account invoices
Stock Notice
Not enough Inventory? Submit your email address and desired total quantity below, and we will notify you when stock arrives.
Alternate Item Numbers
54-C-091-5, 720MGH41, 7650012-I, B16-H-100-07, H-100-07, MGH41
Details
| Bolt Pattern | 4 on 4" |
|---|---|
| Axle Capacity Rating Per Pair | 2.2K |
| Stud Size | 1/2" |
| Cap Style | Drive-In |
| Inner Bearing Part Number | L44610 |
| Lubrication | Grease |
| Outer Bearing Part Number | L44610 |
| Package Type | Bulk Packaged |
Shipping Info
| Package Weight | 10 Lbs |
|---|
Replacement Stud Part # : TPP-770-3205