Dexko Global
Idler Hub, 5 on 4.5", 1/2" Stud, 3,500 lb
SKU: TPP-765-0073
Brand: Trailer Parts Pro
- Inner/Outer Cup 031-031-01 (L44610)
- Compatible with Drive-In Grease Caps
- Compatible with many brands of 3,500 lb Axles
CA$ 14.82
Business Customers can login to:
- See account pricing and available inventory
- Manage account invoices
Stock Notice
Not enough Inventory? Submit your email address and desired total quantity below, and we will notify you when stock arrives.
Alternate Item Numbers
54-C-248-5, 720MGH10, 7650073-I, B16-H-545-07, H-545-07, MGH10
Details
| Bolt Pattern | 5 on 4.5" |
|---|---|
| Axle Capacity Rating Per Pair | 3.5K |
| Stud Size | 1/2" |
| Cap Style | Drive-In |
| Inner Bearing Part Number | L68111 |
| Lubrication | Grease |
| Outer Bearing Part Number | L44610 |
| Package Type | Bulk Packaged |
Shipping Info
| Package Weight | 13 Lbs |
|---|
Replacement Stud Part # : TPP-770-0415