Dexko Global
Hub-Drum Kit, 5 on 4.5", 1/2" Stud, 3,500 lb, EZ-Lube or Grease
SKU: TPP-765-3030
Brand: Trailer Parts Pro
CA$ 51.04
Business Customers can login to:
- See account pricing and available inventory
- Manage account invoices
Stock Notice
Not enough Inventory? Submit your email address and desired total quantity below, and we will notify you when stock arrives.
Alternate Item Numbers
B17-TPP-765-3030, 54-TPP-765-3030, 54-C-247C
Details
| Bolt Pattern | 5 on 4.5" |
|---|---|
| Brake Size | 10" x 2-1/4" |
| Axle Capacity Rating Per Pair | 3.5K |
| Stud Size | 1/2" |
| Included with this item | Bearings, Grease Seal, Grease Caps and Plug, Wheel Nuts, Spindle Washer and Cotter Pin |
| Lubrication | Grease |
| Package Type | Retail Packaged |
Shipping Info
| Package Height | 5.51 inches |
|---|---|
| Package Width | 11.89 inches |
| Package Length | 11.89 inches |
| Package Weight | 20.75 Lbs |