Dexko Global
Hub-Drum Kit, 5 on 4.5", 1/2" Stud, 3,500 lb, EZ-Lube
SKU: 008-247-05UC3-EZ
Brand: Dexter
CA$ 91.23
Business Customers can login to:
- See account pricing and available inventory
- Manage account invoices
Stock Notice
Not enough Inventory? Submit your email address and desired total quantity below, and we will notify you when stock arrives.
Alternate Item Numbers
27-853-EZ, B05-008-247-05UC3-EZ
Details
| Bolt Pattern | 5 on 4.5" |
|---|---|
| Brake Size | 10" x 2-1/4" |
| Axle Capacity Rating Per Pair | 3.5K |
| Stud Size | 1/2" |
| Included with this item | Bearings, Grease Seal, Grease Cap, Wheel Nuts |
| Lubrication | Grease |
| Package Type | Bulk Packaged |
Shipping Info
| Package Weight | 23 Lbs |
|---|