Dexko Global
Hub-Drum Kit, 8 on 6.5", 9/16" Stud, 7,200-8,000 lb, Oil
SKU: 008-393-03UC3
Brand: Dexter
CA$ 526.66
Business Customers can login to:
- See account pricing and available inventory
- Manage account invoices
Stock Notice
Not enough Inventory? Submit your email address and desired total quantity below, and we will notify you when stock arrives.
Alternate Item Numbers
B06-008-393-03UC3
Details
| Bolt Pattern | 8 on 6.5" |
|---|---|
| Brake Size | 12-1/4" x 2-1/2" |
| Axle Capacity Rating Per Pair | 7.2K |
| Stud Size | 9/16" |
| Included with this item | Bearings, Oil Seal, Oil Cap and Pulg, Wheel Nuts |
| Lubrication | Oil |
| Package Type | Bulk Packaged |
Shipping Info
| Package Weight | 37 Lbs |
|---|