Dexko Global
Hub-Drum Kit, 5 on 4.5", 1/2" Stud, 3,000 lb, EZ-Lube
SKU: 008-418-02UC3-EZ
Brand: Dexter
CA$ 214.93
Business Customers can login to:
- See account pricing and available inventory
- Manage account invoices
Stock Notice
Not enough Inventory? Submit your email address and desired total quantity below, and we will notify you when stock arrives.
Alternate Item Numbers
B05-008-418-02UC3-EZ
Details
| Bolt Pattern | 5 on 4.5" |
|---|---|
| Brake Size | 10" x 1-1/2" |
| Axle Capacity Rating Per Pair | 3K |
| Stud Size | 1/2" |
| Included with this item | Bearings, Grease Seal, E-Z- Lube Grease Cap, Wheel Nuts |
| Lubrication | Grease |
| Package Type | Bulk Packaged |
Shipping Info
| Package Weight | 17 Lbs |
|---|