Dexko Global
Hub-Drum Kit, 8 on 6.5", 5/8" Stud, 8,000 lb, Oil
SKU: 008-285-10UC3-A
Brand: Dexter
CA$ 432.84
Business Customers can login to:
- See account pricing and available inventory
- Manage account invoices
Stock Notice
Not enough Inventory? Submit your email address and desired total quantity below, and we will notify you when stock arrives.
Alternate Item Numbers
B06-008-285-10UC3-A
Details
| Bolt Pattern | 8 on 6.5" |
|---|---|
| Brake Size | 12-1/4" x 3-3/8" |
| Axle Capacity Rating Per Pair | 8K |
| Stud Size | 5/8" |
| Included with this item | Bearings, Oil Seal, Oil Cap and Plug, Flanaged Wheel Nuts |
| Lubrication | Oil |
| Package Type | Bulk Packaged |
Shipping Info
| Package Weight | 54 Lbs |
|---|