Dexko Global
Trailer Fender, Single Axle, 9" W x 32" L x 15" H, 14 Gauge Steel Treadplate, 1" Radius, 90° Flange. Use with 14", 15" Tire & Wheel Assemblies
SKU: 095-2105-T
Brand: Dexter
CA$ 61.92
Business Customers can login to:
- See account pricing and available inventory
- Manage account invoices
Stock Notice
Not enough Inventory? Submit your email address and desired total quantity below, and we will notify you when stock arrives.
Alternate Item Numbers
H35-2105-T
Details
| Number of Axles | Single |
|---|---|
| Fender Width | 9" |
| Fender Height | 15" |
| Fender Length | 32" |
| Fender Material | Steel |
| Fender Material Features | HR - Hot Rolled Steel |
| Material Thickness | 14-Gauge |
| Fender Pattern | Diamond Tread Plate |
| Fender Finish | Unfinished |
| Fender Roll Radius | 16" |
| Fender Flange Type | Radius Front |
| Front Flange Size | 1.00" |
| Back Flange Size | 90° |
Shipping Info
| Package Weight | 12 Lbs |
|---|