Dexko Global
16" X 6", 8 on 6.5", Aluminum SA001 Wheel, Black
SKU: 9700563
CA$ 179.62
Business Customers can login to:
- See account pricing and available inventory
- Manage account invoices
Stock Notice
Not enough Inventory? Submit your email address and desired total quantity below, and we will notify you when stock arrives.
Alternate Item Numbers
E09-9700563, WH166-865A-SA001BL, 9700669
Details
| Bolt Pattern | 8 on 6.5" |
|---|---|
| Wheel Type | Single |
| Wheel Design | SA001 |
| Wheel Diameter (Inches) | 16" |
| Wheel Section Width (Inches) | 6" |
| Wheel Center Bore (Pilot) (Inches) | 4.90" |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Colour | Black |
| Wheel Finish | Machined |
Shipping Info
| Package Weight | 22 Lbs |
|---|