Dexko Global
Idler Hub Kit, 5 on 4.5", 1/2" Stud, 3,500 Lbs, EZ-Lube
SKU: 008-436-04UC1-EZ
Brand: Dexter
CA$ 52.10
Business Customers can login to:
- See account pricing and available inventory
- Manage account invoices
Stock Notice
Not enough Inventory? Submit your email address and desired total quantity below, and we will notify you when stock arrives.
Alternate Item Numbers
B01-008-436-04UC1-EZ
Details
| Bolt Pattern | 5 on 4.5" |
|---|---|
| Axle Capacity Rating Per Pair | 3.7K |
| Stud Size | 1/2" |
| Included with this item | Bearings, Races, Grease Seal, Grease Cap, Wheel Nuts |
| Inner Bearing Part Number | L68149 |
| Lubrication | Grease |
| Outer Bearing Part Number | L44649 |
| Package Type | Bulk Packaged |
Shipping Info
| Package Weight | 8 Lbs |
|---|