Dexko Global
13" X 4.5", 5 on 4.5", Aluminum SR04 Star Style Wheel
SKU: 424545
- Wheel Capacity - 1,520 Lbs
- 3.19" Pilot Diameter
- Zero Offset
- Bolt Pattern 5 on 4.5"
CA$ 161.58
Business Customers can login to:
- See account pricing and available inventory
- Manage account invoices
Stock Notice
Not enough Inventory? Submit your email address and desired total quantity below, and we will notify you when stock arrives.
Alternate Item Numbers
61-12M5A
Details
| Bolt Pattern | 5 on 4.5" |
|---|---|
| Wheel Type | Single |
| Wheel Design | SR04 |
| Wheel Diameter (Inches) | 13" |
| Wheel Center Bore (Pilot) (Inches) | 3.19" |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Finish | Machined |
Shipping Info
| Package Weight | 12 Lbs |
|---|